Naklejki na klawiaturę do Adobe Premiere Pro — nowe, lepsze, uaktualnione skróty klawiszowe w zasięgu Twojej dłoni

Naklejki na klawiaturę do Adobe Premiere Pro
Naklejki na klawiaturę, jak każdy produkt, wraz z rozwojem oprogramowania i jego użytkowników jest zobowiązany do bycia na czasie :) Zwłaszcza jeżeli mówimy o skrótach klawiszowych — przyśpieszają bowiem pracę nawet o 50%! Dlatego też późną wiosną 2019 wprowadziliśmy nowe, ulepszone naklejki ze skrótami do znanego wszystkim programu do montażu wideo — Adobe Premiere Pro.

Co nowego?

  1. Przejrzysty, minimalistyczny, styl który jest kompatybilny z podświetleniem klawiatury;
  2. Więcej skrótów (dokładnie 121);
  3. Zupełnie nowy, bardziej intuicyjny system kojarzenia skrótów;
  4. Dotychczasowe pastelowe barwy odeszły w niepamięć i zamiast nich mamy paletę współczesnych trendów: odcienie koloru petroleum blue, fiolet (inspirowany Ultravioletem firmy Pantone), Neo-Mint, Navy Blue oraz Primrose Yellow. Oczywiście wszystkie te kolory można też nazwać zółty, zielony itd, ale spróbujcie to zrobić przy Ani z Keyshorts, która dobierała kolory przez kilka tygodni :)
  5. Rozmiar lepiej dopasowany do klawiatur Makowych, ale także opcje wyboru rozmiaru standardowego (12 na 13 mm) oraz dopasowanego do dowolnej klawiatury PC;
  6. Materiał. Zamiast dotychczasowej, niezawodnej, ale dość topornej folii błyszczącej zastosowano nowy, cieniutki winyl z satynowym wykończeniem. To rozwiązanie ma jeszcze jeden plus — koniec z odbijaniem się światła ekranu podczas pisania wieczorem.

Dlaczego przyszedł czas na zmianę? Z dwóch powodów: wizualnego i merytorycznego. Po 5 latach okazało się, że klientom bardziej odpowiada kolorystyczne grupowanie typów narzędzi. Dzięki temu mogą szybko zlokalizować grupę narzędzi i skupić się na ich używaniu. W poprzednich skrótach, kolor przycisku był determinowany przez to, jaki klawisz funkcyjny musi zostać wciśnięty, aby użyć takiego narzędzia. O ile taka metoda świetnie sprawdzała się w programach o małej ilości ikon (jak np. środowiska programistyczne), to w przypadku Premiere Pro nie miała tak dużego znaczenia.

Merytorycznie naklejki również przeszły metamorfozę. Pojawiło się więcej skrótów, których znajomość ułatwia życie, np. lampka Record Audio w module Capture na klawiszu A.

Zapytacie, OK, a co ze skrótami które są wywoływane przez Command (na Maku), czy Shift, czy oba te przyciski jednoczeście? I na to znalazła się metoda! Dzięki rewelacyjnej jakości druku, udało się umieścić ikony tych klawiszy funkcyjnych wraz z opisem skrótu jaki dają po naciśnięciu danego klawisza. Sprytne?

Naklejki na klawiaturę ze skrótami do Adobe Premiere Pro Naklejki na klawiaturę do Adobe Premiere Pro CC Naklejki na klawiaturę Maca do Adobe Premiere Pro Naklejki na klawiaturę ze skrótami klawiszowymi do Adobe Premiere Pro CC Naklejki na klawiaturę do edycji wideo w Adobe Premiere ProPrzedstawiając te skróty czuję się trochę jak Steve Jobs, gdy pokazywał nowego MacBooka Pro. Wszystko jest nowe, lepsze, piękniejsze, bardziej użyteczne i zwiastuje postęp w automatyzacji pracy na Premiere Pro. Z drugiej strony, zdaję sobie sprawę, że to nie koniec i jest nadal dużo miejsca w branży, aby wdrażać jeszcze bardziej spersonalizowane rozwiązania dla ludzi kreatywnych :)

A co Tobie przydałoby się aby lepiej pracować w programach Adobe?

Jakie masz metody na szybszą pracę w aplikacjach Adobe?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>