Keyshorts — naklejki, które ułatwiają życie profesjonalistom

blog_tlo

Dziś chcę wam opowiedzieć o moim projekcie, nad którym pracuję od prawie roku, a przez ostatnie miesiące niemal od rana do wieczora wspólnie z Anią Dominiak.

Keyshorts to marka wysokiej jakości naklejek na klawiaturę. Podzieliliśmy je na trzy grupy:

Sam używam takiego narzędzia od samego początku, od pierwszego prototypu — i wiem, że pracuję dzięki temu łatwiej. Ania „zainstalowała“ na swoim Macbooku naklejkę ozdobną w listopadzie zeszłego roku. Do dziś nalepki na poszczególnych klawiszach wyglądają jak nowe. Zero zużycia.

Pierwszy prototyp naklejki do Photoshopa, jeszcze z nazwą "Laboratorium naklejek".

Pierwszy prototyp naklejki do Photoshopa, jeszcze z nazwą „Laboratorium naklejek“.

Skuteczność

A teraz o skrótach klawiszowych, czyli od czego wszystko się zaczęło. Chciałem mieć wszystkie najważniejsze skróty i narzędzia Photoshopa pod ręką, ponieważ wszystkich nie znałem lub myliłem je ze sobą. Po stworzeniu naklejek przeprowadziliśmy testy w programach Adobe Photoshop, Illustrator, oraz InDesign. Testy te polegały na wykonaniu zadań składających się z szeregu czynności do wykonania w danym programie. Mierzyliśmy czas ich ukończenia bez używania jakichkolwiek skrótów klawiszowych, oraz z ich użyciem. W zależności od specyfiki zadania uzyskaliśmy 4090% wzrost szybkości pracy przy zastosowaniu skrótów. 90% wzrost miał miejsce w przypadku, gdy zadanie składało się z wielu powtarzalnych kroków (na przykład obrót obiektu z klonowaniem po okręgu w Illustratorze). Warto dodać, że cudów nie ma i na początku pracy z naklejkami nie uda się uzyskać aż tak wysokich wyników. Jednak już po tygodniu codziennej pracy z naklejką zauważyliśmy, że skróty szybciej nam „wchodzą“, a gdy przesiadamy się na inny komputer (bez skrótów) to czujemy się spowolnieni. Ostatnim etapem pracy ze skrótami na naklejkach jest to, że nie będziemy ich potrzebować wcale. Utrwalą się w naszych odruchach i będziemy już na innym poziomie pracy zawodowej.

Obecna wersja naklejki do Photoshopa, tu - na Macbooku.

Obecna wersja naklejki do Photoshopa, tu — na Macbooku.

Naklejki ze skrótami klawiszowymi Keyshorts pomagają w szybszej nauce skrótów w danym programie, a jeśli nie pamiętamy danego skrótu, możemy szybko i wygodnie go sobie przypomnieć. Ikony narzędzi zamieszczone na naklejkach działają intuicyjnie - nie musimy pamiętać nazwy narzędzia ani klawisza skrótu — mamy po prostu ikonę na klawiszu. Kod barwny umożliwia szybkie przypisanie klawisza funkcyjnego w celu uzyskania pożądanego narzędzia.

Jakość i wytrzymałość

Naklejki prezentują się znakomicie :)

Naklejki prezentują się znakomicie :)

Zabrało nam sześć miesięcy by znaleźć materiały i opracować proces produkcyjny. Zaowocowało to naklejkami które oferujemy dzisiaj. Nie mają one nic wspólnego z tandetą sporadycznie spotykaną na Allegro. Zrezygnowaliśmy ze zwykłej folii na rzecz droższej i lepszej — o doskonałym zachowywaniu kształtu (zwykła folia zmieniała kształt po nacięciu ploterem oraz po nieznacznym zginaniu arkusza z naklejkami). Folia ma też mocniejszy klej i bardziej grubszy przekrój. Klej ten — mimo, że trzyma mocno — daje się łatwo odkleić, kiedy tego chcemy — i co ważne — nie pozostawia żadnych śladów na klawiszach. Zrezygnowaliśmy z toksycznego druku solwentowego na rzecz druku ekologicznego charakteryzującego się niesamowitą dokładnością odwzorowania grafiki.

Gdybyśmy na tym poprzestali, nasze naklejki nadal nie byłyby doskonałe — w wyniku kontaktu z palcami druk ścierałby się po około miesiącu. Dlatego każdą naklejkę powlekamy specjalnym laminatem, który chroni druk przed starciem i czynnikami zewnętrznymi (wodą, tłuszczem). Nie musimy chyba dodawać, że dzięki temu Twoje palce nie będą miały styczności z farbą. Całość tworzy niesamowity, lśniący wygląd. Z czystym sumieniem na nasze naklejki dajemy 2 lata gwarancji. Wiemy, że przetrwają.

Naklejanie przy pomocy odcinanej legendy.

Naklejanie przy pomocy odcinanej legendy.

Chcieliśmy też rozwiązać problem naklejania. Na początku używaliśmy nożyków i pęset do pomagania sobie przy wyklejaniu malutkich nalepek. W końcu jednak Ania wpadła na pomysł odcinanej legendy z odklejanymi narożnikami. Legenda służy za narzędzie do precyzyjnego naklejania, a narożniki umożliwiają dokładne nakładanie materiału na poszczególne klawisze.

Kompatybilność

Zaprojektowaliśmy nasze naklejki tak, by pasowały do wszystkich klawiatur komputerów Mac — nawet tych, które mają układ amerykański (naklejka ma zapasowe klawisze). Wersje na pecety są tak zaprojektowane, że główne klawisze (numeryczne i literowe) będą pasować do 99% klawiatur na rynku. Naklejki ozdobne na peceta produkujemy ściśle z przeznaczeniem na laptopy poszczególnych producentów. Na razie wystartowaliśmy z wersją na laptopy Lenovo, ale wkrótce swoją premierę będą miały wersje dla Asusa i Sony Vaio. Będziemy także przygotowywać wersje dla pozostałych głównych producentów. Przewidzieliśmy także opcję dla osób, które chciałyby w ogóle sprawdzić jak sprawują się takie naklejki zanim wydadzą kilkadziesiąt złotych na cały zestaw — w naszej ofercie można kupić tzw. Starter za 15 zł.

Teraz pozostawiamy już wszystko w rękach naszych klientów, a sami zabieramy się do dalszej pracy nad kolejnymi modelami naklejek. Zapraszamy do polskiego sklepu Keyshorts, angielskiego sklepu Keyshorts, oraz na naszego Instagrama :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>