Co nowego w Illustratorze CC? Dowiedz się z naszego tutoriala

Mapa stworzona w Illustratorze CC

Mapa stworzona w Illustratorze CC

Niedawno ukazały się nowe wersje aplikacji Adobe z przyrostkiem CC. Dziś prezentujemy Ci pierwszy z trzech tutoriali omawiający najważniejsze nowości w programie Illustrator CC. W tym kursie wideo omówimy takie narzędzia i funkcje jak: Touch Type (tekst dotykowy), dzięki któremu możesz modyfikować pojedyncze litery w napisach bez potrzeby rozbijania obiektu tekstowego na grupę zwykłych obiektów (przez co traci się możliwość edycji takiego tekstu). Powiemy też o funkcji zamieniania tekstu punktowego na blokowy i w drugą stronę. Jest to przydatne wtedy, kiedy potrzebujemy np zmieścić tekst w ramie o określonym rozmiarze (tekst blokowy), lub kiedy — w drugą stronę — potrzebujemy ramy, która dostosowuje się do zawartości tekstowej. Wspomnimy też o podglądach fontów i ich wyszukiwaniu.

Kolejnymi nowościami jest funkcja Unembed, która pozwala na odcięcie osadzonych — zaimportowanych plików i umożliwia ich zalinkowanie do dokumentu. W Illustratorze CC możemy także zaimportować wiele plików jednocześnie i wygląda to trochę jak importowanie materiałów w InDesignie. W tym względzie zmieniono także panel Links (Łącza), oraz dodano funkcję znaną z InDesigna — Package (Pakiet/Paczka), dzięki której możemy „spakować“ do jednego folderu cały nasz projekt, zalinkowane materiały i wykorzystane fonty.

We wspomnianym tutorialu omawiam także tworzenie pędzli wzorkowych na bazie plików rastrowych, oraz automatyczne generowanie narożników takich pędzli. Tutorial kończymy omówieniem eksportu wyglądów obiektów do języka CSS. Poniżej pierwsza lekcja o nowościach w typografii. Zapraszam do oglądania wszystkich nowości w kursie Illustratora CC i życzę miłego odbioru :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>